Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 

Wydarzenia

O szkole
kontakt
kadra nauczycielska
rada rodziców
biblioteka
świetlica
kalendarz imprez
wydarzenia
Patron szkoły
Edukacja
harmonogram roku
dokumenty szkoły
zajęcia pozalekcyjne
Projekty
Galeria
Dla rodziców
wykaz podręczników
harmonogram zebrań
Samorząd uczniowski
struktura
Rzecznik Praw Ucznia
Konkursy
Aktualności

 

rok szkolny 2013/2014

----------------------------------------------------------------

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. W uroczystości wzięli udział: Przedstawiciel Rady Miasta Krosno Odrzańskie i Pani sołtys w Gostchorza.

zdjęcia do obejrzenia w galerii

----------------------------------------------------------------

RYBOBRANIE 2014

20 czerwca nasza szkoła wzięła udział w korowodzie z okazji Dni Krosna Odrzańskiego.

"Radnica, Radnica piękna okolica ... "

Z okrzykiem na ustach dopłynęliśmy kutrem do poru. Wygraliśmy konkurs na najlepiej przebraną szkołę.

zdjęcia do obejrzenia w galerii

----------------------------------------------------------------

SPOTKANIE DOTYCZĄCE UNI EUROPEJSKIEJ

Uczniowie klas I-VI uczestniczyli w spotkaniu dotyczcym Unii Europejskiej

zdjęcia do obejrzenia w galerii

----------------------------------------------------------------------------------------

ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK

Uczniowie klasy I-III oraz przedszkolaki wyjechali do Zielonej Góry na przedstawienie z profilaktyki "żyj i baw się po trzeźwemu bez przemocy"

-----------------------------------------------------------------------------------------

WYCIECZKA DO NOWEJ SOLI

Uczniowie klasy trzeciej pojechali na wycieczkę do PARKU KRASNALA w Nowej Soli

zdjęcia do obejrzenia w galerii

WYSTĘP NA XXIII Powiatowych Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych w Krośnie Odrzańskimi.

 

WIELKANOCNE POLOWANIE NA CZEKOLADOWE JAJKA Dzięki wsparciu Rady Rodziców po raz kolejny mogliśmy urządzić naszym dzieciom wielkanocne zawody w szukaniu jajek. Najszybsi w nagrodę otrzymali czekoladowe zające. Wszyscy uczestnicy mogli zajadać się pyszną czekoladą.

w galerii można zobaczyć zdjęcia

 

KOLOROWE DNI SZKOŁY - PROMOCJA ZDROWIA

poniedziałek  17 marca 

- „Dzień Zielony”

-  uczniowie ubrali się na zielono oraz przynieśli plakaty o owocach, warzywach i piramidzie zdrowia.

wtorek 18 marca

- uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono.i przynieśli ze sobą jabłuszka . To był „Dzień Jabłka”.

środa 19 marca

- uczniowie ubrani w tęczowe kolory (żółty, pomarańczowy oraz różowy) świętowali - „Dzień sałatek” – przynieśli do szkoły sałatki przygotowane w domu, które próbowali w szkolnej świetlicy.

czwartek  20 marca

- uczniowie ubrani w stroje biało – czarne obchodzili „Dzień wiedzy” – Spotkali się z kosmetologiem, stomatologiem, pielęgniarką.

piątek  21 marca

- uczniowie ubrani na niebiesko świętowali - „Dzień wody” –Przynieśli do szkoły butelkę wody oraz wyjechali w tym dniu na basen.

w galerii można zobaczyć zdjęcia.

-------------------------------------------------------------------

Bal karnawałowy

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

-------------------------------------------------------------------

Dzień Babci i Dziadka

W naszej szkole odbył się występ dla babć i dziadków naszych przedszkolaków i uczniów młodszych klas. Dzieci przygotowały ich portrety.

-------------------------------------------------------------------

Uroczystość strażacka

Dnia 18 grudnia w Radnicy odbyła się uroczystość przekazania nowego wozu strażackiego. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny "Praca strażaka". Uczniowie prezentowali swoje prace. Nagrodzone zostały 4 prace- Michała Czajkowskiego-kl.4, Gabrysi Brzozowskiej - kl. 1, Michała Kukulskiego - kl. 3 oraz wyróżnienie dla Oli Nowak- kl. 6.

---------------------------------------------------------

Wigilia miejska w Krośnie Odrzańskim

14 grudnia w godzinach popołudniowych odbył sie kiermarz przedświąteczny w trakcie którego szkoły i przedszkola należące do gminy prezentowały program artystyczny oraz sprzedawały ozdoby świąteczne. My też tam byliśmy.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę osób, które zaangażowały się w przygotowanie programu artystycznego oraz upiekły ciasta i je sprzedawały.

------------------------------------------------------------

Wigilia w świetlicy w Radnicy

13 grudnia w świetlicy w Radnicy odbyła się wigilia, w trakcie której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny.

------------------------------------------------------------Akcja sadzenia dzewek wokół szkoły

Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w sadzeniu drzewek wokól szkoły.

-----------------------------------------------------------------Szkolna wycieczka w poszukiwaniu

Świętego Mikołaja

Dnia 5 grudnia uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Zielonej Góry. Odwiedzili salę zabaw. Tam spotkali św. Mikołaja, który rozdał im upominki. Potem obejrzeli w teatrze spektakl pt: "Calineczka"

---------------------------------------------------------------Biwak w szkole

Uczniowie klasy VI z wychowawcą Małgorzatą Głębowską i Małgorzatą Syniawą spędzili noc andrzejkową w szkole. W tym czasie oglądali filmy i wróżyli sobie przyszłość.

-----------------------------------------------------------------Apel z okazji 11 listpada

Uczniowie klasy VI i III pod kierunkiem pani Anny Wanat -Syniawy przygotowali poruszającą inscenizację, która przybliżyła obserwatorom dzieje Polski od zaborów do Odzyskania Niepodległości w 1918 roku.

-----------------------------------------------------------------Ogólnopolska akcja Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy – można dowiedzieć się z zajęć, jakie są prowadzone w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy w klasach 0-III. Po prostu: „Śniadanie daje moc”. Pod takim hasłem odbywa się po raz trzeci w naszej szkole ogólnopolski projekt edukacyjny. W jego ramach 8 listopada 2013r. obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania. Wychowawczynie J.Marczenia, A. Wziętek i J. Babicz we współpracy z rodzicami zadbały, aby ten posiłek był nie tylko edukacyjny, ale kolorowy i smaczny. Jak zwykle rodzice nie zawiedli. Uczniowie przynieśli mnóstwo zdrowych produktów z których powstały kolorowe kanapki w różnych kształtach i smakowite owocowo-warzywne przekąski do chrupania przez cały dzień. Inwencją twórczą wykazali się uczniowie klasy III. Staś Ernestowicz, który wykonał kanapkę- pająka, Michał Kukulski, który zrobił sushi, Martyna Konarska, która wykonała przepiękne serduszka i owocowe szaszłyki iGrześ Poźniak który zaskoczył pomidorem z niespodzianką w środku.. Natomiast przedszkolaki z klasą I-II postanowiły przygotować „górę” przekąsek owocowo-warzywnych. Zabawa była przy tym przednia i okazja do wzajemnej pomocy, rozmów o tym, co dzieciom smakuje najbardziej.W szkole nie ma problemu z wypiciem mleka, zjedzeniem jabłka czy gruszki, które uczniowie dostają po 3 razy w tygodniu w ramach akcji unijnych „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”. Dodatkowo w tym roku szkolnym udało się otrzymać dotację z Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Maciuś” z Gdyni na dodatkowe dożywianie 21 uczniów. W ramach otrzymanych funduszy dzieci otrzymują słodkie bułki oraz jogurty i serki. Od dwóch lat nasza szkoła czyni starania, aby przystąpić do sieci Szkół Promujących Zdrowie – dodaje Pani Dyrektor Ewa Sierszyńska.

zdjęcia do obejrzenia w galerii

------------------------------------------------------------------Hallowen

Po raz kolejny uczniowie spotkali się na wspólnej zabawie. Wykazali się dużą pomysłowością przebierając się i malując buzie. Wielu z nich trudno rozpoznać.

------------------------------------------------------------------Rejs statkiem po Odrze

Na koniec letniego sezonu uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję popłynąć statkiem "Zefir" po Odrze. Rejs sprawił nam ogromną radość.

zdjęcia do obejrzenia w galerii

------------------------------------------------------------------Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia

W okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawcy Anny Senk. W tym dniu również uczniowie klasy I zostali pasowani na uczniów i złozyli uroczystą przysięgę w obecności swoich rodziców.

_________________________________________

rok szkolny 2012/2013

Lekcja historii 2013

Dnia 17 maja 2013r. w naszej szkole o godz. 10.45 odbył się wykład dla uczniów dotyczący osoby ks. Jerzego Popiełuszki. Było to jedno z działań realizowanych w ramach obchodów nadania imienia naszej szkole.Wykład wygłosila p. Katarzyna Florczyk - pracownik Biura Edukacji Publicznej IPN(oddizał w Poznaniu). Na początku uczniowie powitali panią K. Florczyk i w dowód wdzięczności za lekcję historii wręczyi jej kwiaty. Nastęnie uczniowie wysłuchali prelekcji oraz obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą życia codziennego w PRL-u. Dzieci poznały jak w tamtych czasach wyglądały m. in. mieszaknie, zakupy, szkoły, samochody. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły bajki z tamtych czasów, które dziś nie są im obce. Dzieci mogły również obejrzeć fragmenty filmów przedstawiających sytuację w PRL-u.

Piątkowa lekcja historii pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

Dzień kobiet 2013

Dnia 9 marca 2013r. o godzinie 18.00 w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz kampanii Postaw na rodzinę, uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali na świetlicy wiejskiej w Radnicy część artystyczną pt.: " Women Show". W wystepie brali udział chętni uczniowie z klasy I, II, III, V i VI. Próby odbywały się w bibliotece. Kostiumy przygotowały dzieci wraz z rodzicami. Opiekunem grupy była Jadwiga Babicz a nad wykonaniem upominków czuwała Małgorzata Głębowska Na zakończenie wystepów uczniowie wręczyli wszystkim paniom własnoręcznie zrobione tulipany i zaspiewali Sto lat. Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. Nastepnie mali artyści udali się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów święta

zapraszam do galerii.

Dzień babci 2013

W tym roku szkolnym Dzień Babci i Dziadka połączyliśmy z Walentynkami. W związku z tym 14 lutego w godzinach 17.00-18.30 na świetlicy szkolnej odbywała się uroczystość pod hasłem Postaw na rodzinę. W imprezie uczestniczyło ponad 50 osób tj.babcie dziadkowie i rodzice. Sala ustawiona była w formie kawiarenki, stoliki udekorowane walentynkowo, a wokół były świece które stwarzały nastrój i dobrą atmosferę. . Uroczystośc przygotowali rodzice klasy II i III wraz z wychowawca J. Babicz. Oni też dbali o nakrycie stolików i donoszenie kawy herbaty i słodkości. Na wstępie wychowawczyni powitała gości a nastepnie uczniowie rozpoczęli częśc artystyczna pt Noworoczne podarunki zakończone złożeniem życzeń i wręczeniem własnoręcznie  zrobionych upominków. Po przerwie milusińscy dali popis swoich talentów tanecznych i wokalnych. Do wspólnej zabawy zaproszono dziadków. Wykonano wspólny taniec do piosenki "Ona tańczy dla mnie" Cała sala oklaskiwała popisy na parkiecie. Na koniec dzieci wykonały własną aranżację do piosenki - Gangnam Style.  Brawom nie było końca. W dobrych humorach goście rozeszli się do domów oczekując równie udanego spotkania za rok

zapraszam do galerii.


Akcja " Góra Grosza - ZAKOŃCZONA

Uczniowie naszej szkoły w trakcie trwania akcji zbierali pieniądze do słoików. Łącznie uzbierali około 30kg monet, co jak na tak niewielką społeczność szkolną jest całkiem niezłym osiągnięciem. Nauczyciel prowadzący całą akcję, pania Małgorzata Runiec z pomocą uczniów z klasy VI, zważyli wszystkie zebrane pieniądze. W konkursie wyłoniono zwycięzców, którym wręczono nagrody:

I miejsce - klasa IV

II miejsce - klasa II i III

III miejsce - klasa VI

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, należą się ogromne podziękowania.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie.


Jasełka 13.12.2012

Grupa teatralna z naszej  szkoły zaprezentowała w czasie „Wieczoru na parkowej”, który odbył się  w Sali 100o-lecia w UMiG w Krośnie Odrzańskim, przedstawienie pt.: „Jezus Chrystus jedyny Zbawiciel świata wczoraj, dziś i na wieki”. Nad oryginalnością jasełek oraz scenografią czuwały panie Ewa Tomkiewicz i Małgorzata Głębowska. Tematyka przedstawienia bożonarodzeniowego jest od zarania dziejów taka sama. Jednak przekaz i forma spektaklu zaskoczyła wszystkich odbiorców. Wśród tradycyjny scenariusz wplecione były motywy współczesne, bliskie każdemu człowiekowi. Widz nie nudził się, mali aktorzy zaskakiwali. Magię przedstawienia dopełniła oryginalna scenografia oraz rekwizyty i stroje, które zostały wykonane z siana i naturalnych tkanin. Paniom odpowiedzialnym za to przedsięwzięcie zależało na tym, aby nie doszło do sytuacji, kiedy to forma przerasta treść.

                Nasi uczniowie zaprezentują  jeszcze przedstawienie 3 stycznia 2013r. w czasie XXIII Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Klubie Garnizonowym oraz na terenie szkoły.

Serdecznie zapraszamy.


Andrzejki 29.11.2012

Zapraszam do galerii


Tydzień pomarańczowy 28.11.2012r.

W ramach programu " Szkoła promująca zdrowie" w naszej szkole odbył się kolorowy dzień. Tematem przewodnim był kolor pomarańczowy. Wszystkie klasy przygotowały na ten dzień : pomarńczową sałatrkę oraz ubierały się na pomarańczowo.

Uczniowie wszystkich klas spotkali się z panią pielęgniarką, z którą rozmawiali na temat zdrowego stylu życia. Dowiedzieli się jak się odżywiać. Przypomnieli sobie piramidę żywienia, o tym czego należy jeść najwięcej, a czego się wystrzegać.

W trakcie wspólnych obchodów dnia pomarańczowego wszyscy spotkaliśmy się na świetlicy szkolnej, gdzie nastąpiła prezentacja strojów oraz degustacja przygotowanych potraw.

Wyniki konkursu

za strój

indywidualnie - Kacper Gałkowski klasa III

I miejsce - klasy II i III

II miejsce - klasa IV

III miejsce - klasa V i VI

wyróżnienie - klasa I i przedszkole

za sałatki

I miejsce - klasy V i VI

II miejsce - klasa IV

III miejsce - klasa I

wyróżnienie - klasa II I III oraz przedszkole

Wszyscy bawili się wyśmienicie. A wśród nauczycieli zrodził się pomysł na kolejny kolorowy dzień.


Dzień zdrowego śniadania 15.11.2012r.

Szkoła Podstawowa w Radnicy ponownie przyłączyła się do akcji „Śniadanie daje moc”. Tym samym znalazła się w gronie 4,5 tys. placówek oświatowych w całej Polsce, które uczą dzieci, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

To już druga edycja programu. Celem akcji jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz edukacja najmłodszych poprzez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.


15 listopada  w naszej szkole, uczniowie kl. I-III, nauczyciele i rodzice przygotowali wspólnie pyszne śniadanie. O tym, że wspólne śniadanie okazało się wielkim sukcesem mogą świadczyć same komentarze najmłodszych. Monika W. powiedziała, że czwartkowe śniadanie było tak smaczne, że nie można tego opisać. Z kolei Weronika K. stwierdziła, że jest niezwykle smaczne i zdrowe. W tym roku hitem były owocowe szaszłyki.

Śniadanie Daje Moc w skrócie:

•    Organizatorem programu „Śniadanie daje moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia - koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. Partnerstwo dla Zdrowia powstało w 2006 roku w celu przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych.

•    Celem programu jest:

1.    Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka;

2.    Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację;

3.    Edukację najmłodszych poprzez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

_________________


Akcja "Góra grosza" 26.11 - 07.12.2012r

Organizatorem trzynastej edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.
Patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na pomoc dla dzieci przebywających w domach dziecka, w rodzinach zastępczych i ośrodkach opiekuńczo - wychowawczych.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1- groszagr do 5 złotych) w szkołach i przedszkolach w całej Polsce.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie w klasach zbierają złote monety. Na koniec akcji wyłoniona zostanie klasa, która zbierze najwięcej pieniędzy.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie.