Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zachowaj trzeźwy umysł   2012
                                           
                           

              W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii :Zachowaj trzeźwy umysł”. Realizacja                       zaplanowanych działań przebiegała w dniach od 01-04-2012 do 31-10-2012.

 W ramach kampanii zaplanowano wiele działań:

 - 1 czerwca odbył się Dzień Sportu. Głównym celem tej imprezy była promocja sportu i kultury fizycznej, upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych, promowanei profilaktyki alkoholowej.

 - W październiku przeprowadzono konkurs na plakat pt: ”Trzeźwy Umysł”. We wtorkowych popołudniach  uczniowie mogą uczestniczyć w „Warsztatach twórczych” pod kierunkiem M.  Głębowskiej. W czasie których próbują swoich sił.

- W zajęciach o zdrowym odżywianiu również mogą wziąć udział wszyscy chętni. Poza wiedzą jak przygotować zdrowy posiłek uczniowie mają również okazję w każdy czwartek samodzielnie popracować w kuchni. Zaznajamiają się z zasadami bezpieczeństwa, dbają również o higienie. A na koniec degustują własne dania ( np. naleśniki z płatkami owsianymi i dżemem). Uczniowie pracują pod okiem pani J. Babicz

- Wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w konkursie polonistycznym. Pani E. Tomkiewicz zachęcała uczniów aby pisali otwarcie o sobie, swoich lękach, ale również marzeniach i planach na przyszłość.

- "Klub przyrodników" postanowił w październiku przygotować dla wszystkich plakat obrazujący co się dzieje z naszym ciałem, a w szczególności z mózgiem, pod wpływem różnych używek. Pani A. Senk zadbała aby nie pominięto nic istotnego. 

-  "Mail matematycy”, pod kierunkiem pani M. Runiec postanowili się wykazać i wzięli udział w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Wyliczyli dla nas ile pieniędzy wydaje przeciętny dorosły na alkohol, papierosy i narkotyki. Ich praca również została przedstawiona w postaci trzech plansz tematycznych i udostępniona dla wszystkich zainteresowanych. Najciekawszym punktem ich wyliczeń jest ustalenie jaki dom i samochód można by kupić za pieniądze wydane na używki.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został podjęty i przeprowadzony w naszej szkole z dużym zapałem. Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie wzięli udział przede wszystkim w treningu Nordic walking i wycieczce rowerowej połączonej z ogniskiem. Największym sukcesem okazało się zainteresowanie i pomoc ze strony rodzin naszych uczniów.

Promując  trzeźwy umysł, ale również zachowania prospołeczne, postanowiliśmy wziąć udział w ekologicznych kampaniach ogólnopolskich.

- W październiku, w przeciągu zaledwie 2 tygodniu, wspólnie zebraliśmy 523 kg kasztanów.

- Odpowiadając na prośby naszych uczniów nasza szkoła została członkiem „Klubu Obrońców Planety” i prowadzimy zbiórkę starych płyt CD/DVD.

- Cały rok odbywa się również zbiórka makulatury, w którą angażuje się coraz więcej osób dorosłych, wskazując na ich rosnące zainteresowanie działalnością szkoły i ich dzieci.

-  Dnia 26 października odbyła się dyskoteka z okazji „Halloween”. Uczniowie przybyli jak zawsze licznie i świetnie przebrani. Cieszyła ich zarówno zabawa taneczna jak i liczne konkursy z nagrodami, m.in. za kostium indywidualnie i klasowo, jak również na najciekawszy lampion halloween’owy. Nie obyło się również beż słodyczy i drobnych upominków dla wszystkich uczniów. Organizatorki i opiekunki imprezy, pani M. Syniawa, M. Głębowska i E. Tomkiewicz zgodnie uznają zabawę za duży sukces również w promowani prospołecznych zachowań. Podczas 3 godzin nie miały miejsca żadne bójki ani zniszczenia. Wszyscy uczniowie bawili się wspólnie, w zapomnienie poszły wszystkie wcześniejsze urazy

Próby zachęcenia uczniów do wzięcia udziału w akcjach społecznych przynoszą rezultaty.  W tym roku szkolnym udało się również zaangażować większą liczbę rodziców, ale także mieszkańców, którzy nie mają w naszej szkole dzieci czy wnuków.

Również ze strony sprzedawców wiejskich sklepików akcja „Zachowaj Trzeźwy Umysł” spotkała się z życzliwym przyjęciem. Bardzo chętnie wywiesili plakaty i rozłożyli w widocznym miejscu ulotki dotyczące kampanii.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie sołtysów, dzięki którym na słupach informacyjnych rozwieszono nasze plakaty.

 

Zdjęcia są do obejrzenia w zakładce galeria

http://radnica146.cba.pl/Galeria/festyn/index.html

http://radnica146.cba.pl/Galeria/nw/index.html

http://radnica146.cba.pl/Galeria/rowery/index.html

http://radnica146.cba.pl/Galeria/plakat/index.html

Opracowała: mgr Małgorzata Syniawa


                         

            

 

 

     .